Kíváncsi vagy rá, hogy mennyit keres egy kamionsofőr?
Talán nem meglepő, hogy amikor egy-egy érdeklődő az oldalunkon kezd el nézelődni, akkor arra is keresi a választ, hogy mennyit keres egy kamionsofőr. Kimondva-kimondatlanul a kamionsofőrök a szakma királyai, hiszen ők vezetik a legnagyobb járgányokat, ők teszik meg a leghosszabb utakat, sőt, sokszor a legnagyobb felelősség is az ő vállukat nyomja. Természetes tehát, ha a munkáltatók ezeket az erőfeszítéseket arányosítva honorálják.
Azt kell, hogy mondjuk, ez így van rendjén, hiszen már az sem olcsó mulatság, hogy valakiből egyáltalán kamionsofőr legyen, sőt, kamionsofőrként csak egy bizonyos életkor felett vállalhatunk nemzetközi fuvarokat. De nézzük is meg, hogy mi kell ahhoz, hogy kamionsofőr váljon belőled, és mennyit tudsz keresni, ha ebben a pozícióban helyezkedsz el!
Hogyan lehetsz kamionsofőr?
Mivel hatalmas a munkaerőhiány ezen a területen, az ember azt gondolná, hogy az állam támogatja, vagy legalább egy nagyon kis mértékben segíti azokat az embereket, akik hajlandóak bevállalni ennek a szakmának minden ódiumát.
Azonban ez egyáltalán nincs így, ezért ha úgy döntesz, hogy a C+E jogosítványt igénylő sofőrállások között kezdesz el nézelődni, akkor bizony kell, hogy legyen egy csinos kis kezdőtőkéd. Ahhoz ugyanis, hogy az oldalunkon meghirdetett állások közül megszerezz egyet, a következőkre lesz szükséged:
- C kategóriás jogosítványra,
- E kategóriás jogosítványra,
- pályaalkalmassági vizsgára,
- GKI kártya, azaz gépjárművezetői képesítési igazolványra.
Mindezek akár milliós végösszegre is rúghatnak, és akkor még azt is bele kell kalkulálni, hogy nemzetközi viszonylatban csak 21 éves kor felett vállalhatsz munkát. Addig marad a belföld és a szerényebb fizetés. Hogy mit is jelent ez? Mutatjuk is!
Mennyit keres egy kamionsofőr? Itt a válasz!
Joggal teheted fel ezt a kérdést, ha az álláshirdetésben nem találkoztál ezzel az igen fontos számadattal. Ahogy persze a munkakör további paramétereivel is ugyanez a helyzet, erről korábbi blogbejegyzésünkben olvashatsz, ahol a nemzetközi sofőr állás előnyeit mutattuk be.
Mert nem csupán a megfelelő engedélyekre lesz ahhoz szükséged, hogy akár nemzetközi, akár belföldi kamionos munkát vállalj! Egész sor információt magadévá kell tenned a pihenőidőkről, a célországok közlekedési szabályairól és büntetőrendszeréről, illetve rengeteg előkészületet is igényel ez a munka.
Cserébe persze jóval több pénz, akár a sofőrállások átlagbérének másfélszerese is ütheti a markod, vagyis 500 000 Ft-tól csakis felfelé kalkulálj. Természetesen minél öregebb motoros vagy a szakmában, annál több lesz az alapbéred is.
Minden kamionos munka egyforma?
Jogosan merül fel benned a kérdés, hogy ha maga a fizetés ilyen mértékben sávosan alakul, akkor az befolyásol-e bármit is a munkakörön.
Természetesen igen a válasz: léteznek olyan kamionos pozíciók, ahol szükséges az idegen nyelv, vagy ahol a ki- és bepakolást a sofőr végzi, esetleg a jól megszokott egy hét távollét helyett akár hat hétre is el kell szakadni a családtól.
Teljesen egyértelmű, hogy a több felelősség, a több képesség több bért fog érdemelni, így mindig jó, ha képzed magad. Sőt, még a sofőrök munkatapasztalata is mérvadó, hiszen a rutinosabb “vén rókák” biztosan nagyobb alapot kapnak, mint a kezdők vagy a még kezdőbbek. Ez hát a válasz arra, mennyit keres egy kamionsofőr.
Ha szeretnéd tudni, te mennyit érsz a munkaerőpiacon, akkor nézz szét honlapunkon, és jelentkezz a számodra szimpatikus hirdetésre. Ha pedig kérdésed maradt, akkor keress fel minket bátran elérhetőségeink valamelyikén.