Mire számíts, ha elvállalsz egy sofőr állást külföldön?
Talán nem meglepő, de a sofőr állások külföldön is rendkívül népszerűek a magyarok körében. A legfrissebb statisztikák szerint a megkérdezett fiatalok közül minden harmadik külföldön képzeli el a jövőjét, de az idősebb generációk (harmincasok, negyvenesek, sőt, akár az ötvenesek) sem riadnak vissza attól, hogy külhonban vállaljanak munkát.
Míg jó tíz-tizenöt évvel ezelőtt még kuriózumnak minősült az, ha valaki tartósan egy idegen országban dolgozik, ma már alig akad olyan ember, akinek a családjában, baráti vagy ismerősi körében ne lenne olyan, aki külföldön próbált szerencsét. Persze nem mondjuk, hogy ott kolbászból van a kerítés, hiszen jópáran kényszerültek haza, mert nem bírták a nehézségeket. Mai blogbejegyzésünkkel abban próbálunk a segítségedre lenni, hogy mire érdemes felkészülnöd neked is!
Tartósan vagy időszakosan fogsz kint tartózkodni?
Amikor a külföldi sofőr állásajánlatok között keresgélsz, látni fogod, hogy a külföld sem minden esetben végleges megoldás. Akadnak természetesen olyan lehetőségek is, amelyek során csak külföldön, mondjuk egy adott országban kell vezetned, és onnan nem is fogsz tudni túl gyakran hazajönni.
Ugyanakkor talán jóval nagyobb a kínálat az úgynevezett hetelős munkákból, amikor egy-egy utat teljesítve egy hét pihenő jön. Itt persze számtalan variáció létezik a különféle időbeosztásoktól kezdve egészen a négykezes megoldásokig.
Készülj fel a közlekedési szabályokból!
A hetelős kamionos állásról szóló blogbejegyzésünket is ajánljuk figyelmedbe, ha épp azon morfondírozol, hogy nemzetközi gépkocsivezetői állást keresel magadnak. Ott is összeszedtünk részletesen mindent, amit arról a speciális konstrukcióról tudni érdemes.
Persze minden külföldi sofőr állás esetében megállja a helyét az, hogy létfontosságú, hogy tisztában légy az adott országban érvényes közlekedési szabályokkal. Ha ugyanis úgy indulsz neki az útnak, hogy fogalmad sincs a sebességkorlátozásokról, a téli vezetési szabályokról, valamint a büntetési rendszerről, akkor könnyen kaphatod magad azon, hogy hatalmas összegeket buksz el.
A nyelv sem maradhat el!
Természetesen a közlekedési szabályok mellett nem törpülhet el a nyelvtudás sem. Ezzel persze nem azt akarjuk mondani, hogy felsőfokú nyelvvizsgát kell, hogy tegyél, de hogy a legfontosabb, főként a munkádhoz kapcsolódó mondatokkal, szófordulatokkal tisztában legyél, az létkérdés.
Elég az is, ha csak a jegyzeteid között vannak meg a legfőbb kifejezések, csak tudd, hogy hol keresd, ha fel kell hívni a mentőket, a tűzoltókat, ha útbaigazítást szeretnél kérni, vagy egy autószerelővel kell egyeztetned.
Érdemes végiggondolni a lehetséges szituációkat, ha érdekel bármely sofőr állás külföldön, és akár egy nyelvtanárral célirányosan felkészülni az ilyen jellegű kihívásokra is!
Mikor lehet jó megoldás a sofőr állás külföldön?
A két legfőbb ok mindenképpen a pénz és a kalandvágy. Így ha idehaza nem tudsz olyan pénzt megkeresni, amiből kényelmesen meg tudsz élni, és amiből szépen építgetni tudod az életedet és az egzisztenciádat, akkor mindenképp érdemes fontolóra venni a külföldi viszonylatokon való sofőrködést.
Persze van, akit inkább a kíváncsiság hajt, és kalandvágyból indul neki a világnak. Ez is teljesen érthető, hiszen ha valakit nem köt család, vagy nincs, ami miatt az országban akarna maradni, akkor mi sem izgalmasabb (és jövedelmezőbb) annál, hogy új országokat, új utakat, új tájakat ismerj meg, és új kapcsolatokat létesíts.
Persze megértjük azt, ha előtte még millió kérdésed felmerül, éppen ezért készséggel állunk rendelkezésedre elérhetőségeink bármelyikén!